Byk

BYK (21 kwiecień – 20 maj)

 

Słońce lub silnie podkreślona faza Byka w horoskopie dawać będzie upór, wytrzymałość, rozsądek i cierpliwość. Byk poznaje świat zmysłami. Ceni sobie spokój i harmonię otoczenia, nie znosi pośpiechu i poganiania i sam nikogo nie pogania, lubi wykonywać wszystko w swoim własnym tempie. Przeważnie jest miły w obyciu aczkolwiek, kiedy coś lub ktoś go rozzłości może wpaść we wściekłość i niełatwo go uspokoić. Jak sama natura jest cierpliwy, ale do czasu. Byki raz wykrystalizowane przekonania i poglądy trudno zmieniają i mogą mieć skłonność do konserwatywnego myślenia i podążania utartą ścieżką w życiu.

Jako faza ziemska naturalnie władająca II domem, który symbolizuje system wartości ale też dobra materialne, Byk może objawiać wielki materializm i przywiązanie do pieniędzy i wszelkich dóbr. Byki powoli zdobywają i pielęgnują swoje dobra i uwielbiają oddawać się wszelkim rozkoszom zmysłowym. Nikt nie doceni równie mocno wyrafinowanego jedzenia i picia, cielesnych rozkoszy, jak Byk. W skrajnym przypadku może to dawać skłonność do obżarstwa, lenistwa czy wyuzdania i przerodzić się w pogoń za przyjemnościami. Byki są odpowiedzialne i w sposób przemyślany zarządzają swoimi pieniędzmi. Są zdecydowane i stabilne, jednak może im brakować pewnej iskry, uwielbiają bowiem praktyczne i sprawdzone metody.

Wybitnie potrzebują poczucia bezpieczeństwa. Zanim podejmą jakieś działania, muszą rozważyć wszelkie opcje i ocenić swoje możliwości.

Nie lubią teoretyzowania i filozofowania, preferują konkret, doświadczenie i praktykę.

Za względu na umiłowanie piękna i harmonii, często mają pociąg do sztuki i same bywają artystami. Lubią jednak być docenieni materialne. Sztuka dla sztuki ich nie zadowoli, one potrzebują wymiernych korzyści i efektów. Aby Byk zaczął działać potrzebuje stabilnego gruntu.

Nie lubią gwałtownych zmian, preferują życie spokojne. Nie lubią sporów i zatargów, ale też uparcie trzymają  się własnego zdania. Są realistami i pragmatykami. Tę fazę można scharakteryzować jako stały, stabilny i powolny rozwój.

Uwielbiają kontakt z naturą. Są solidne, konsekwentne i lojalne. Cenią sobie uporządkowany, regularny tryb życia w zgodzie z rytmami przyrody. Doskonale czują się z dala od zgiełku, we własnym domu, w gronie wypróbowanych przyjaciół, rozkoszując się darami przyrody i kontaktem ze sztuką.

Charakteryzuje ich silny hedonizm.

W negatywnym wydaniu mogą reprezentować skrajny materializm, lenistwo, ociężałość umysłową, a także bezpodstawny skrajny upór  i skłonność do folgowania sobie w przyjemnościach.

Mogą mieć dużą fizyczną wytrwałość, zdarza się, że preferują sporty siłowe i długi lecz powolny wysiłek.

Bywają wyrachowane i nawiązują przyjaźnie tylko z tymi, dzięki którym mogą osiągnąć jakieś korzyści materialne. Lubią mieć wszystko zaplanowane i strasznie irytuje je, jeśli ktoś stanie im na przeszkodzie lub zmuszone są do zmiany planów. Cale życie dążą do stabilizacji i znaczącej pozycji społecznej.

Cechą negatywną Byka może być opór wobec zmian. Rozzłoszczony Byk, ze względu na swój upór może okazać się mściwym i pamiętliwym.

Według tradycji Bykiem włada Wenus, planeta przyjemności, ale także sygnifikator pieniędzy.

Silnie zaznaczona faza Byka może dawać dość mocną , ale nie pozbawioną wdzięku sylwetkę. Części ciała związane z tą fazą to gardło i tarczyca. Zatem zdarzać się mogą problemy z tymi organami.

Łatwo skojarzyć fazę Byka z wiosenną, radosną naturą, pełnym Słońcem i kwitnącymi drzewami, niczym sama przyroda, ciesząca się oddechem wiosny i obudzonym życiem.

 

Następny wpis
Dodaj komentarz

3 Komentarze

 1. fghjkl;'

   /  31 grudnia, 2010

  ja jestem wlasnie spod znaku byka i w moim horoskopie urodzeniowym stanowi on najwiekszy procent-40…mimo tego nie zgadzam sie z tym opisem prawie wcale…oprocz uporu a raczej zacietosci nie zgadza sie nic…sprawy materialne w ogole mnie dotycza…tak samo ani pragmatyzm,realizm i konkretyzm…nic a nic o!wszystko odwrotnie:(po przeczytaniu opisu skorpiona czyli mojego przeciwienstwa predzej utozsamilabym sie wlasnie z nim a nie bykiem!!!

  Odpowiedz
  • Że zaciętość, to właśnie widzę. Skoro utożsamiasz się ze Skorpionem zamiast z Bykiem, musisz mieć silną fazę Skorpiona.
   Astrologia jest trochę bardziej skomplikowana niż 12 znaków. Rzadko kiedy spotyka się osoby będące typową reprezentacją „czystego” typu np Byka, Raka itp, chyba że w literaturze.
   Poza tym opisy archetypów umieściłam tutaj nie po to, żeby się z nimi utożsamiać (choć jak ktoś lubi, to czemu nie), tylko po to, aby czytający lepiej zrozumieli dany archetyp, będący przecież podstawą tego systemu.
   Skoro sprawy materialne w ogóle Cię nie dotyczą, to pozostaje mi tylko pogratulować.

   Odpowiedz
 2. soler

   /  21 Maj, 2011

  W moim przypadku (też jestem z pod znaku Byka, chociaż na pograniczu już z Bliznietami) cechy opisane wyżej pasują jak ulał do mojej osoby, mimo iż jest to archetyp. Pozdrawia Byk z asc w Byku

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: