Bliźnięta

BLIŹNIĘTA (21 maj – 21 czerwiec)

Słońce lub silnie zaznaczona faza Bliźniąt daje ruchliwość, pomysłowość, poczucie humoru i ukierunkowanie na komunikację, komunikację i jeszcze raz komunikację. Bliźnięta interesują się dosłownie wszystkim w dodatku jednocześnie, są swobodne, czarujące, błyskotliwe i gadatliwe. Kochają wprost nowinki, plotki i poznając nowych ludzi i idee są w swoim żywiole. Uwielbiają rozmowy na każdy temat i z prawie każdym.

Pułapką może dla nich być zbytnia powierzchowność i skakanie z tematu na temat. Może im brakować dokładności i wnikliwości. W negatywnym wydaniu mogą cierpieć na brak zdecydowania, dwoistość i roztargnienie.

Jako, że Bliźniętami włada Merkury, związany z III domem, symbolizowany przez posłańca bogów o skrzydlatych sandałach i przynoszącego wieści, bywają one dość wszędobylskie i uwielbiają wycieczki. Merkury sygnifikuje również umysł, zatem stellum w tym znaku może dawać liczne zainteresowania ale i predyspozycje do nauki, dzięki wrodzonej ciekawości świata. Jako jednak, że jest to znak zmienny i powietrzny, Bliźnięta mogą często zmieniać zainteresowania, są żywotne, i sprytne.

Negatywnie ta faza może objawiać się jako skłonność do kłamstwa, manipulacji i oderwania od rzeczywistości, brakiem systematyczności.

Bliźnięta szybko się uczą, ale może brakować im wytrwałości i mogą mieć problemy z koncentracją. Mogą mieć nerwowy charakter i słabą wolę. Czeka je wiele zmian w życiu, ze względu na niestałość i chwiejność emocjonalną.

Również ich wybuchy uczuć bywają krótkotrwałe i mogą często zmieniać obiekt zainteresowania, a czasem i kolekcjonować zalotników. Mogą składać obietnice, których nie są w stanie dotrzymać ze względu na płochość. Miewają tez skłonność do zbytniego intelektualizowania uczuć.

W pozytywnym wydaniu mogą stać się wielkimi intelektualistami i posiadać wiedzę wręcz encyklopedyczną.

Bywają roztrzepanymi bałaganiarzami, robiącymi kilka rzeczy naraz, bardzo szybko tez się nudzą.

Mimo, że posiadają mnóstwo pomysłów, to już dużo ciężej im je zrealizować.

Z powodu swej zmienności i dwoistości Bliźnięta narażone są na zaburzenia nerwowe czy choroby psychiczne.

Archetypem ilustrującym zachowania Bliźniąt jest postać Piotrusia Pana, dziecka latającego w obłokach i przeżywającego najdziwniejsze przygody. Wieczny chłopiec ciągle szukający nowych rozrywek, zabaw i radości może irytować osoby  dojrzałe i ugruntowane w życiu. Co prawda budzi on z jednej strony sympatię, ale z drugiej ciągła aktywność może być męcząca dla otoczenia.

Poprzedni wpis
Następny wpis
Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: