Wenus w Skorpionie – wrzesień 2010 – styczeń 2011

Od połowy września tego roku Wenus i Mars przebywają w znaku Skorpiona. Z tym, że o ile Mars w listopadzie wejdzie w znak Strzelca, to retrogradująca Wenus przebywać będzie aż do stycznia 2011 we władaniu Plutona. Mars w Skorpionie jest „u siebie”, jako stary władca tego znaku. Zatem jego siła przejawia się mocno i czego „dotknie” to aktywizuje. Należy liczyć się w tym czasie z dużym uporem i pobudzeniem spraw ósmodomowych. Zatem finanse innych, bankowość, inwestycje ale i specyficznie rozumiana seksualność i bardzo silne namiętności. Dodatkowo, w międzyczasie Mars utworzy koniunkcję z Wenus, co w wielu wypadkach skłania do wybuchów niekontrolowanych żądzy i wikłania się w skrywane afery miłosne, i tu nie mam na myśli miłości platonicznej, ale interakcje damsko-męskie, gdzie dochodzi do „konsumpcji”. Oczywiście nie są to specjalnie mocne tranzyty, jako, że obie planety poruszają się dość szybko, ale mogą być wyzwalaczem wydarzeń, jeśli władają ważnymi punktami w horoskopie indywidualnym, bądź „uderzają” w istotne punkty horoskopu. Spodziewać się również można kłótni i sprzeczek, mających jednak charakter krótkotrwały (marsowy).

Wenus w Skorpionie (będąca w znaku swego detrymentu) skłania mocno ku utożsamianiu erotyki i seksu z uczuciami. Osoby z tak położoną Wenus w horoskopie urodzeniowym identyfikują uczucia z głębokim pożądaniem i namiętnością. Bywają zaborcze wobec partnerów, lubią kontrolować sytuację w związku i mieć psychiczną przewagę. Bywają też chorobliwymi zazdrośnikami, mającymi problem z zaufaniem wobec partnerów.

Wenus w Skorpionie nie kocha tylko troszkę, ani nie lubi troszkę – ona kocha albo nienawidzi całą swoją istotą i z całego serca (skrywa to oczywiście głęboko). Dlatego nie obca jej jest manipulacja, przesadna zazdrość i obsesje.

Ponieważ Pluton włada skrajnościami ale i wszechogarniającymi namiętnościami, taka Wenus to trudna do kontrolowania siła (uczucia te miewają charakter kompulsywnych zachowań).

Urodzeniowa Wenus w Skorpionie obdarza jej właściciela ogromnym zaangażowaniem we wszystko co robi.

Z drugiej strony Wenus w Skorpionie wykazuje się dużą lojalnością wobec tych, do których jest przywiązana.

Może przejawiać się jako obsesja na punkcie piękna, wyglądu, sztuki albo pieniędzy.

Zatem Wenus w tym czasie pobudzać będzie do głębokich rozważań nad związkami. I nie będą to pogaduchy przy kawie typu „kto z kim i gdzie”, ale próby dotarcia do nieuświadomionych popędów i podstaw relacji w związkach partnerskich na poziomie duchowym. Wenus w Skorpionie obdarza również dużym magnetyzmem seksualnym ale i specyficznym gustem i upodobaniami.

To również zamiłowanie do wyrafinowanych strojów w dość ciemnych kolorach, prowokacyjnych ale i eleganckich, wykonanych z materiałów wysokiej jakości.

Wenus w Skorpionie ma potrzebę głębokiego zaangażowania emocjonalnego, potrafi prowadzić subtelną grę i długo czekać na wypatrzony obiekt. Nie zadowoli się byle czym albo namiastką.

Ze względu na plutoniczną jakość przejawiania się przez najbliższe kilka miesięcy tej planety (Wenus sama w sobie jest naturalną władczynią Wagi – VII sektor i generalnie związki międzyludzkie) Pluton nada kwestiom związków podejście głęboko psychologiczne (wręcz psychoanalityczne), albo nastawi bojowo :). To też pragnienie dotarcia do istoty czym właściwe owe związki są, lub przetransformowanie albo rozpad tego, co nie zdaje egzaminu.

Poprzedni wpis
Następny wpis
Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: