Trygon

Trygon jest uważany za pozytywny aspekt. Wskazuje na sprawy w życiu, które przychodzą z łatwością, na szczęście i powodzenie. Pokazuje, gdzie w życiu sprawy pójdą gładko i bezproblemowo.

Trygon wywiera mocniejszy wpływ jeśli planety go tworzące łączą ten sam żywioł. Dodatkowo jeśli planety tworzące trygon są w recepcji (np. Słońce w Strzelcu tworzy trygon z Jowiszem w Lwie). Obie planety w tym wypadku są sobie „przyjazne” i wzmacniają pozytywny wpływ. Duże znaczenie ma też, czy planety tworzące trygon są w znakach wywyższenia albo w swoim władztwie (np Słońce w Lwie – w znaku, którym włada i Jowisz w Strzelcu – w znaku, którym włada). Ważne jest też, czy energie planet tworzących trygon współgrają ze sobą. Przykładowo Merkurego z Uranem. Uran uznawany jest za wyższą oktawę Merkurego – obie planety symbolizują myślenie. O ile Merkury to umysł racjonalny, to Uran daje ogromną intuicję i nagłe olśnienia. Merkury połączony z Uranem trygonem w znakach powietrznych da zatem ogromne zdolności umysłowe, wręcz genialność, obdarzy błyskiem szybkością myślenia i pomysłowością.

Oczywiście aspekty aplikacyjne wywierają dużo silniejszy wpływ niż separacyjne.

Jeśli trygon tworzą planety o przeciwnej naturze, to jego wpływ nie będzie tak dobroczynny, jak można by się spodziewać (np.  Słońce i Saturn).

Duże znaczenie ma, czy planety tworzące trygon znajdują się w znakach swojego upadku lub wygnania. W takim wypadku trygon będzie po prostu neutralizował negatywny wpływ osłabionych planet, ale nie przyniesie takiego szczęścia, jakby można oczekiwać biorąc pod uwagę charakter tego aspektu sam w sobie.

 

Poprzedni wpis
Następny wpis
Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: