Opozycja

Opozycja jest aspektem nieharmonijnym. Wyobraźmy sobie dwie siły skierowane przeciwko sobie. Powoduje to wewnętrzne rozdarcie i wieczny konflikt – trzeba wybierać między jednym a drugim biegunem w życiu. Jakakolwiek planeta tranzytująca i tworząca koniunkcję z planetami urodzeniowymi będącymi w opozycji, uruchamia i wzmaga w człowieku napięcia reprezentowane przez urodzeniowe planety tworzące opozycję.

Przykładowo, jeśli opozycję tworzy Słońce i Jowisz i tranzytujący Jowisz utworzy koniunkcję ze Słońcem, jest to owszem jakieś odczucie szczęścia i dobrostanu, ale zawsze z posmakiem goryczy. To nie takie szczęście, jakbyśmy tego pragnęli i po czasie zakończenia tranzytu zdajemy sobie sprawę, że tak naprawdę przyniosło więcej zmartwień niż radości.

Opozycja powoduje też w człowieku wieczną wewnętrzną walkę pomiędzy wartościami reprezentowanymi przez planety biorące w niej udział. Nie daje możliwości pogodzenia tych wartości. Całe życie trzeba wybierać albo jedno albo drugie.

Opozycje pokazują, gdzie człowiek napotka uporczywe przeszkody, wynikające albo z okoliczności zewnętrznych albo z rozdarcia wewnętrznego.

Silniej oczywiście działają aspekty aplikacyjne niż separacyjne.

Poprzedni wpis
Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: