Księżyc w Raku

Księżyc w Raku jest „u siebie”. To naturalny władca IC (IV domu) i Raka, jest więc bardzo silny. Osoby z tak położonym Księżycem są bardzo wrażliwe, posiadają doskonałą intuicję i dużą wyobraźnię. Są to ludzie bardzo uczuciowi i mocno przywiązani do rodziny i domu. Wręcz niezbędne jest dla nich miejsce, do którego mogą wracać. Potrzebują stabilnego domu i poczucia bezpieczeństwa, inaczej mogą czuć się wytrącone z równowagi. Mimo wielkiej głębi uczuć osoby takie mogą być nieśmiałe i może im być trudno wyrazić, co czują. Dlatego otoczenie może czasem postrzegać je jako osoby chłodne albo nieśmiałe. Cechą Raka jest zamykanie się w swojej własnej skorupie i niedopuszczanie do siebie innych, jeśli tylko poczuje się w jakiś sposób zagrożony. Księżyc w Raku ceni sobie spokój i harmonię (o ile inne elementy horoskopu nie świadczą inaczej).

Daje też pociąg do mistyki i tajemnic. Doskonale wyczuje nastrój osób, z którymi ma do czynienia. Osobom z Księżycem w Raku niezbędne są chwile samotności, cenią sobie bowiem spokój i ciszę, i okresowo potrzebują poprzebywać same ze sobą. To też osoby troskliwe. Ponieważ rodzina jest dla nich wartością najwyższą, kobiety z Księżycem w Raku przejawiają silny instynkt macierzyński. Same też lubią, kiedy się o nie dba. Cenią sobie wygody i komfort, dobre jedzenie, ciepło domowego ogniska, niedzielne obiadki z rodzinką – jednym słowem wszystko to, co daje im poczucie bezpieczeństwa. Otoczenie silnie oddziałuje na ich nastrój, najlepiej czują się więc w spokojnym domu, wśród przyrody, jeziorka, w ciszy.

Księżyc w Raku daje duże zdolności naśladowania innych i współczucie. Lunarne Raki są tez mocno przywiązane do tego, co posiadają. Mają tendencję do przechowywania w pamięci wspomnień, mogą zbierać stare fotografie, interesować się historią swojej rodziny. Są mocno związane z przeszłością.

Lunarne Raki lubią rzeczy znane, ponieważ mocno się przywiązują, nie tylko do ludzi, ale i do otoczenia, preferują poczucie stabilizacji.

Mężczyźni z Księżycem ciągną do kobiet opiekuńczych w typie matek. Takich, co ugotują i podadzą obiadek, zadbają o dom, wypiorą skarpetki i wyprasują koszule.

Kobietom z Księżycem w Raku łatwiej jest wyrazić uczucia poprzez zrobienie czegoś dla innych, niż przez wyznania.

Jeśli, kobieta z Księżycem w Raku czuje się przywiązana, niekoniecznie do rodziny ale np. do przyjaciół, prędzej zaprosi ich na kolację, żeby spędzić czas w miłej atmosferze, niż powie jak bardzo jej zależy.

Jak wszystkie wodne Księżyce, Księżyc w Raku ma tendencję do zmiennych nastrojów – wynika to z jego ogromnej wrażliwości.

Poprzedni wpis
Następny wpis
Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: