Słońce koniunkcja Pluton

O ile Słońce symbolizuje świadomość, ego i naszą wewnętrzną naturę, to Pluton zawsze wiąże się z tajemnicami i wywieraniem presji. Pluton wydobywa skrajności z charakteru. Jeśli Słońce to symbol światła, to Pluton jest najgłębszym mrokiem – zejściem do podziemi. Całe życie taka osoba odczuwa niepokój wewnętrzny i to od niej zależy czy przejdzie na ciemną stronę mocy. Pluton to niezwykła siła, trudna do określenia jakość, jaką odczuwamy przebywając w towarzystwie takiej osoby.

Większość ludzi niemal instynktownie poddaje się magnetyzmowi właściciela Słońca w koniunkcji z Plutonem, są posłuszni i przeważnie odczuwają respekt. Albo otoczenie ma dość narzucania im swojej woli :P.

To już moje zupełne subiektywne odczucie, ale zawsze kiedy spotykam osobę z silnym Plutonem, czuję się wręcz nieswojo, jakby ta osoba miała rodzaj rentgenu w oczach i prześwietlała mnie wzrokiem. Ponadto jakakolwiek wypowiedź Plutona ze Słońcem jest w moim odczuciu (i chyba nie tylko moim) bardzo sugestywna. Pluton ze Słońcem potrafi wywrzeć wrażenie. To też świetna intuicja.

Taki aspekt może dawać kompleks władzy, a jeśli nie, to w każdym razie takim osobom jest bardzo trudno podporządkować się czyjejś woli (to też dotyczy aspektów Urana). To również niezłomna wola i olbrzymia zdolność regeneracji. Właściciel Plutona na Słońcu może doświadczać kryzysów życiowych raz za razem, a mimo to idzie nieugięcie do przodu. Łatwiej pozbierać się takiej osobie z problemów, ma bowiem dostęp do źródła pierwotnej siły (nasuwa mi się porównanie do lawy jądra ziemskiego) podczas, gdy większość ludzi snuje się po powierzchni.

Pluton jako naturalny władca VIII domu (zasoby innych ludzi, spadki, dziedzictwa, seks, inicjajcja) wraz ze Słońcem (a Słońce to też symbol życia) potrafi stworzyć nową jakość – wziąć z tradycji (idei, pomysłu, stylu) to co zostało już zapomniane i niejako oświetlić, i spopularyzować (Pluton oczywiście wiąże się z wywieraniem wpływu na masy).

Sławne osoby z Plutonem w koniunkcji ze Słońcem:

Tim Burton – reżyser

Pierre Cardin – projektant mody

Mick Jagger – muzyk

Michael Jackson – nie trzeba przedstawiać 🙂

Wiktor Hugo – pisarz

 

Poprzedni wpis
Następny wpis
Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s