Księżyc w Wodniku

„Nie lubię mocnych uczuć, kiedy tonie się w emocjach i och, i ach… Pełnych zazdrości i lęku, że już tylko z tobą i na zawsze.” – to powiedziała osoba z Księżycem w Wodniku.

Księżyc w Wodniku nie lubi obiecywać, zapewniać, składać deklaracji wierności, przywiązywać się na stałe, potrzebuje wolności jak powietrza. Księżyc w Wodniku powie, że nie może nic obiecać. Trzeba się przy nim liczyć z niepewnością. Księżyc w Wodniku woli intelekt niż uczucia. Przeanalizuje „na zimno” i nie potrafi tak naprawdę zaangażować się. Księżyc w Wodniku nie znosi poczucia ograniczenia. Może unikać bliskości, emocjonalna bliskość z drugim człowiekiem może w nim rodzić nieokreślony lęk, że oto zostanie spętany i uziemiony. Księżyc w Wodniku uwielbia spotkania  przyjaciółmi, z grupami ludzi o podobnych zainteresowaniach, lubi dzielić z innymi jakąś ideę, przynależeć do grupy. Księżyc w Wodniku od czasu do czasu potrzebuje się wyrwać z okowów codzienności. Może mieć problem z przywiązaniem się do miejsca albo problem z przywiązaniem się w ogóle. Chłodno okazuje uczucia albo nie okazuje ich wcale. Trzyma się na bezpieczny dystans.

Księżyc to nasza podświadomość, uczucia, emocje, symbol matki i archetyp żony (w horoskopie mężczyzny).

Położenie Księżyca w znaku mówi, jaki typ kobiety podoba się mężczyźnie. Wenus to kochanka. Mężczyzna z Księżycem w Wodniku lubi kobiety niezależne, po prostu w typie Wodnika, o niezwykłych zainteresowaniach, najlepiej, żeby współdzieliły z nim zainteresowania, trochę buntownicze i idące pod prąd, mające swoje zdanie i nieco zdystansowane emocjonalnie.

To również silna intuicja i pomysłowość.

Podobnie może działać Księżyc w 11 domu (11 domem włada naturalnie Wodnik). Również Księżyc w aspektach z Uranem dawać może ogromną potrzebę wolności.

To, czy i w jakim stopniu będą przejawiać się cechy takiego położenia Księżyca w znaku, zależy od reszty horoskopu. Np. silnie zaznaczony znak Raka może wytłumić potrzebę wolności Księżyca w Wodniku.

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s