Księżyc w Pannie – uczucia uporządkowane

Księżyc w Pannie racjonalnie podchodzi do kwestii uczuć. Pragnieniem takiego Księżyca jest uporządkować i posegregować emocje a w dodatku jeszcze wykorzystać je w sposób racjonalny i użyteczny, tak aby służyły konkretnemu, namacalnemu celowi. Ponieważ Księżyc w horoskopie mężczyzny to podświadomy ideał żony, jaki nosi on w głowie nie zdając sobie nawet z tego sprawy, to właściciel takiego Księżyca pragnął będzie kobiety w typie Panny – czyli uporządkowanej (albo wręcz przeciwnie w zależności od aspektów) racjonalnej, pracowitej, praktycznej, konkretnej i przede wszystkim czystej. Ponieważ Panna to znak wyjątkowo wyczulony na wszelkie przejawy niechlujstwa, tutaj chaotyczny strój, poplamione ubranie dyskwalifikuje niewiastę już na wstępie.

Księżyc jest naturalnym władcą znaku Raka – na kole zodiakalnym relacja Panna – Rak to sekstyl – sekstyle to harmonijne związki – oznacza to, że planeta przebywająca w znaku z którym tworzy sekstyl czuje się całkiem nieźle. Znak Panny pozwala Księżycowi w nim przebywającemu uporządkować kwestie uczuć.

Główne cechy Księżyca w Pannie to – rozsądek, trzeźwe spojrzenie, realizm, racjonalizm, rozwaga, ostrożność, praktyczne podejście do życia, zdolności analityczne, pozorny chłód i dystans, skrupulatne przestrzeganie norm i reguł. Chociaż osoba z Księżycem w Pannie zazwyczaj nie lubi być krytykowana, to sama owszem potrafi innym wytknąć ich wady w dość uszczypliwy sposób. Księżyc w Pannie bardzo przywiązany jest do obowiązków i ważne są dla niego sprawy zdrowotne. Jak wiadomo znak Panny włada kwestiami warsztatu pracy, obowiązkami i zdrowiem, dlatego te sprawy w życiu takiej osoby będą bardzo istotne, albo przy negatywnych aspektach bagatelizowane, co w konsekwencji prowadzić będzie do problemów w tych obszarach życia.

Negatywne cechy tak położonego Księżyca to nadwrażliwość, nerwowość, przewrażliwienie, skłonność do hipochondrii, krytykanctwo, złośliwość.

Reklamy
Poprzedni wpis
Następny wpis
Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s